Toner Fiyatları

Toner Fiyatları

Toner Dolum Fiyatları

Toner doldurmak gerektiğinde ilk aklımıza takılan soru fiyatı, maliyeti olmaktadır. Uzun süredir bu işi yapmamıza rağmen hiç kimsenin bu fiyatlar içinde neler olduğunu merak ettiğine ne yazık ki şahit olmadık. Oysa yazıcı toneri doldurmak tam anlamıyla butik bir iş olarak karşımıza çıkmaktadır. Bireyden bireye, firmadan firmaya kalite anlayışı ister istemez değiştiğinden yapılan bu işlemde hiçbir standart oluşmamıştır. Dikkat çeken mevzu şudur ki uygun toner dolum fiyatları ile yaptığını söyleyen bir firmanın niye ucuz olduğu merak edilmediği gibi bu işi pahalı yapan firmanın neden pahalıya yaptığı da merak edilmez. Sizce dolum yaptırmak amacıyla bir saatinizi dolumcuları gezip harcadıktan sonra 5 TL kar etmek ucuz olduğu anlamını çıkarmaya yeter mi?

Yukarıda da değindiğimiz gibi toner dolumu butik bir iştir. Toner dolum fiyatları, etkileyen faktörlerin başında kalite gelmektedir. Kaliteden kasıt orijinali kalitesinde baskı yapan kartuştan sadece yazıları okunabilen baskı arasındaki her kademe bir kalite göstergesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Renkli Toner

Fotokopi ve yüksek işlevli yazıcı dediğimiz lazer yazıcıları olarak adlandırılan yazıcı tipleri kartuşla çalışan mürekkep püskürtmeli yazıcılardan ayrı olarak (Renkli Toner Fiyatları) toner adını verdiğimiz içinde toner tozu denilen bir madde ile çalışırlar.

Normal yazıcıların içinde bulunan kartuşlar mürekkep püskürterek çalışırlar. Ancak kartuşa göre sahip oldukları teknoloji sayesinde daha dayanıklı olan bu makineler daha dayanıklı ve çok daha hızlı yazdırma özelliğine sahiptir.

Toner tozu kömür tozu gibi bir tozdur. Hammaddesi karbon olan toner tozunun çalışma mantığı, dijital verinin kâğıt ve türevi maddelere işlenmesiyle oluşur. Toner tozu toner yardımıyla püskürtülerek yazdırma işi görülür.

Renkli tonerin siyah tonerden farkı içinde manyetik oksit diğer adıyla mıknatıs hammaddesi vardır. Toner tozunun püskürtülmesinden sonra kâğıt üzerinde belirginliğini ve parlaklığının olması için bal mumu kullanılır. Toner tozunun kâğıt üzerinde kalmasını ve yapışmasını sağlamak için reçine denilen bir madde kullanılır.
Toner tozları kuru ve oda sıcaklığında saklanmalıdır, nemli yerlerde saklanan toner tozunun bozulduğu gözlemlenmiştir.
Toner fiyatları bazı durumlara göre değişiklik göstermektedir. Renkli toner fiyatları siyah toner fiyatlarına göre daha pahalıdır. Ayrıca orijinal tonerler muadil tonerlere göre de daha pahalıdır. Bu iki duruma göre toner fiyatları değişmektedir.
Tonerlerin ayrıca markalar bakımından da kıyaslayabilir. Bazı markaların kalitesi diğer markalara göre üst düzeydir. Bu markaların fiyatları ne kadar yüksek olursa olsun kalitesi bakımından güvencelidir.

Yerinde Dolum

Profesyonel ekibimiz ile haftanın her günü, tüm saatlerde yerinde dolum hizmeti vermekteyiz.

Uzman Ekip

Pendik Toner ‘de alanında uzman ekibimiz sizler için en kaliteli hizmeti sunmaktadır. Deneyimli kadromuz ile kusursuz hizmet.

Orijinal & Muadili Toner

Pendik Toner olarak sizler için ürün gruplarımız içerisinde orijinal ve muadil ürünler yer almaktadır.

Tüm Markalar

Pendik Toner olarak piyasadaki tüm marka cihazlar için toner, kartuş ve teknik destek hizmeti vermekteyiz.

Teknik Servis Hizmeti

Pendik Toner olarak deneyimli uzman kadromuzla yerinde teknik servis hizmeti vermekteyiz.

Uygun Fiyat

Pendik Toner olarak sizlere her zaman piyasadaki en uygun fiyatlar ile hizmet vermeye çalışıyoruz.

 

× Size nasıl yardımcı olabiliriz?