85A 83A 35A 78A 36A Toner Doldurma

Toner Doldur

Hem yeniden oluşturulmuş hem de yeniden doldurulmuş tonerler, orijinal tonerlerden çok daha ucuzdur. Yeniden doldurma toner, toner tozu ile yeniden doldurulmuş toner kartuşlarını ifade eder.

Yeniden doldurma yöntemi en ucuz alternatiftir. Aynı zamanda çok çevre dostudur.

Başlangıçta, orijinal ve yeniden doldurulan toner arasında fark edilir bir fark yoktur.

İçerik

1. Yeniden doldurulan tonerler genellikle daha ucuzdur
2. Toner doldurmanın avantajları
3. Toner doldurmanın dezavantajları

1. Yeniden doldurulan tonerler genellikle daha ucuzdur

Bunun nedeni, yeniden doldurulan tonerin aksine, yeniden doldurulan tonerin tüm aşınan parçalarının değiştirilmemesi, kartuşun yeni toner tozu ile yeniden doldurulmasıdır. Bazen bu, toner kartuşları üzerindeki yongalarla önlenebilir. Bu durumda, toner tozuna ek olarak uyumlu bir çipe ihtiyaç vardır. Kendi kendine doldurmak için yeniden doldurulmuş toner satın almak istiyorsanız, kaliteye dikkat etmeniz zorunludur.
Bu, toner tozunun kıvamıyla başlar, raf ömrü ve son olarak da bileşenlerin tane boyutu ile devam eder. İyi bir çıktı için tane boyutu çok önemlidir, çünkü çok büyük bir tane boyutu çıktı kalitesini önemli ölçüde sınırlayabilir. Bu nedenle, tavsiyemiz, yeniden doldurulan tonerinizi yalnızca bayinizden satın almanızdır, o zaman tonerin cihazınız ile uyumlu olduğundan emin olabilirsiniz.

Bu noktada, toner kartuşunun aşınan kısımları değiştirilmese veya kontrol edilmese de, yeniden doldurma tonerlerinin kalitesi ve güvenilirliğinin neredeyse tamamen yeniden yapılan tonerlere yaklaştığını belirtmek isteriz. Ürünün sorunsuz çalışması için genellikle değiştirme gereklidir. Özellikle yüksek kaliteli kartuşlar söz konusu olduğunda yoğun kullanılan parçaların yeni parçalarla değiştirilmiş olması büyük avantaj sağlar. Bununla birlikte, tüketici yüksek maliyet tasarrufunu haklı çıkarmak için aşınmış parçaları değiştirmeden yapabiliyorsa, tonerin yeniden doldurulması çok ucuz bir alternatiftir.

pendik-toner-dolum-yazici-tamiri-71 

2. Toner doldurmanın avantajları

Orijinal tonerlerin geri dönüşümü sayesinde çevre dostudur
Son derece ucuz satın alma

Yeniden doldurulan toner ile doğal kaynaklardan ve cüzdanınızdan tasarruf edersiniz.

Orijinal kartuşların avantajları ve dezavantajları ve alternatifleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Orijinal toner ürünleri elbette yüksek kalite vaat ediyor. Bu kartuşları satın alırken, belirli bir cihazla en iyi şekilde eşleştiğinden ve genellikle kusursuz çalıştığından emin olabilirsiniz.

Yeniden doldurulan tonerler de bir uzman tarafından dikkatlice kontrol edilirken, yeniden doldurulan tonerler taze tozla yeniden doldurulur. Güvenli tarafta olmak istiyorsanız, test raporlarından ek bilgi alın veya şüpheniz varsa kartuşların üreticisi veya distribütörüyle iletişime geçin. TonerPartner’da, yazıcınız veya çok işlevli aygıtınız için en uygun “toner beslemesinden” yararlanabilirsiniz.

Orijinal toner kartuşları, uyumlu veya geri dönüştürülmüş tonerler olup olmadığına bakılmaksızın tüm ürünlerimiz için en iyi kalite ve performansı garanti ediyoruz.
Ancak, sipariş ettiğiniz toner ürünleriyle ilgili herhangi bir şikayetiniz varsa, elbette bunları hızlı ve kolay bir şekilde değiştireceğiz.

Günümüzde, yazıcılar, fotokopi makineleri ve çok işlevli cihazlar için sarf malzemesi satın almak için sayısız seçeneğiniz var. Refil Print, 2003’ten beri Türkiye’nin en büyük mürekkep ve toner uzmanıdır ve siz de kendinizi 1.500.000’den fazla memnun müşterimiz arasında sayabilirsiniz. Gönderilmeye hazır 2.000’den fazla farklı ürün, düşük fiyatlar ve ışık hızında teslimat sunuyoruz.

3. Toner doldurmanın dezavantajları

Yeniden doldurma yöntemi, orijinal kartuşlara kıyasla en ucuz alternatif çözümdür. Toner doldurma yöntemi, boş toner kartuşlarının toner tozu ile kolayca yeniden doldurulması anlamına gelir. Aşınan parçalar değiştirilmez, bu nedenle tambur da cihaz içinde kalır.
Bununla birlikte, yeniden doldurma uygulaması çoğu amaç için fazlasıyla yeterlidir ve orijinal tonerler tarafından yoğun bir şekilde kirletilen çevreyi korur. Bu nedenle, ürün yelpazemizden uyumlu ürünlere geçmenizi tavsiye ederiz.

Yeniden doldurulan toner satın almak, boş kartuşları kendiniz doldurmaktan çok daha kolaydır.

Tonerleri yeniden doldurmaya veya yeniden oluşturmaya güvenle geçiş yapabilirsiniz ve tabii ki lazer yazıcılarınız veya çok işlevli cihazlarınız için herhangi bir garanti talebini kaybetmeyin. Müşterilerimizin uzun vadeli sadakati, rakipsiz bir indirim sistemi ile ödüllendirilir. Bu nedenle, aynı, uyumlu 2 toner ürününü satın almaktan zaten tasarruf etmiş olursunuz.

Yeniden doldurma tonerlerimize sürekli olarak olumlu yanıt verdik ve maliyet tasarrufu sağlayan alternatiflere geçiş yapan memnun kullanıcıların sayısı istikrarlı bir şekilde artıyor. Kendinizi ikna edin, çevremizi ve elbette cüzdanınızı koruyun, çünkü özellikle sarf malzemeleri ihmal edilmemesi gereken bir maliyet faktörünü temsil eder.