Canon Pixma MX490 nasıl Kurulur?​

Canon Pixma MX490 Kablosuz Nasıl Manuel Olarak Kurulur?

Canon, kameralar, adımlayıcılar ve yazıcılar gibi görüntüleme ve optik aygıtların üretiminde uzmanlaşmış ünlü bir Japon çok uluslu şirkettir. Bu nedenle Canon Pixma MX490, çok işlevli kullanıma sahip en iyi ve modaya uygun yazıcılardan biridir. Bu nedenle, kullanıcıların yazdırma, fakslama, tarama ve kopyalama gibi işlevleri yerine getirmesini sağlayan ideal bir yazıcıdır. Ayrıca hem kablolu hem de kablosuz bağlantılar Canon Pixma MX490 tarafından desteklenmektedir.

Canon Pixma MX490, kullanıcıların tüm baskı gereksinimlerini karşılamasına olanak tanır. Ayrıca, kompakt bir tasarıma sahiptir ve birden çok işlevi destekler. Üstelik kullanıcı daha az yer kapladığı için yazıcıyı istediği yerde tutabilir. Ayrıca, hız söz konusu olduğunda, bu cihaz son derece hızlıdır.

 

Bu kılavuzda, Canon kurulumu Pixma MX490 ile ilgili adımları sağladık. Bu nedenle, kurulum prosedürünü gerçekleştiremeyenler, aşağıda verilen adımların tamamını dikkatlice okumalıdır.

 

Canon Pixma MX490 Yazıcı Yazdırmıyor sorununu çözmek için sorun giderme adımları

Kullanıcı bir Canon Pixma MX490 yazıcısı ile baskı yapmadığında, hepsi aşağıdaki adımları uygulamalıdır. Bu adımlar kullanılarak, “yazıcı yazdırmama sorunu” hızlı bir şekilde çözülebilir.

 

Her şeyden önce, yazıcının güç LED’inin yanıp söndüğünü doğrulayın.

Ardından, yazıcının yazdırmaya hazır hale gelmesi için durana kadar bekleyin.

Bundan sonra, bir USB hub bağlantısı kullanılıyorsa, Canon Pixma MX490’ı dikkatlice doğrudan sistemin USB bağlantı noktasına bağlayın.

Kağıt çıkış tepsisinin açık olduğunu onaylayın.

Gereksiz veya etkin olmayan herhangi bir yazdırma işi varsa, bunu sistemden silin.

Ayrıca, kullanıcıların sistemlerinden yazıcı sürücüsünü kaldırmaları ve sürücüyü kurulum CD’sinden yeniden yüklemeleri veya Canon.com’dan indirmeleri önerilir.

Canon Pixma MX490 Kablosuz Kurulum için sorun giderme adımları

Aşağıda, kullanıcının yazıcıyı yönlendiricinin yardımıyla ve yönlendirici kullanmadan kablosuz olarak sisteme kolayca bağlayabileceği adımlar belirtilmiştir.

 

Başlangıçta, Canon Pixma MX490’ın AÇIK olduğundan emin olarak işlemi başlatın.

Bundan sonra, “Kurulum” düğmesine tıklayın ve ok tuşlarının yardımıyla Kablosuz LAN kurulum seçeneğini seçin.

Ardından “Tamam” a basın.

Bundan sonra, yazıcı mevcut ağları aramaya başlayacaktır.

Ardından kablosuz yönlendiriciye gidin ve ardından “WPS” düğmesine basın. Ayrıca birkaç saniye basılı tutun.

Şimdi bağlı ekranda OK’a basın mesajı göründüğünde “Tamam” seçeneğine dokunun.

Ardından kopyala düğmesine basın ve kablosuz kurulum prosedürü tamamlanacaktır.

Bundan sonra, bir yazdırma işi atayın ve bağlantıyı onaylayın.

Canon Pixma MX490 nasıl kurulur?

Canon Pixma MX490 kablosuz kurulumu, aşağıda verilen adımlar izlenerek kolaylıkla yapılabilir. Bu nedenle, tüm kullanıcıların aşağıda verilen adımları izlemesi önerilir. Aşağıdaki adımların yardımıyla kurulum prosedürünü kolayca gerçekleştirebilirler.

 

Not: Kurulum prosedürüne başlamadan önce, tüm kullanıcıların yönlendiriciyi doğru bir şekilde kurmaları ve ağ sorunu olmadığından emin olmaları önerilir. Ayrıca, sistemin ağa bağlı olduğundan emin olun.

 

Başlangıçta yazıcıyı elektrik prizine takın ve yazıcıyı AÇIN. Bundan sonra, yazıcıdaki yeşil ışık yandığında, yazıcının “AÇIK” olduğunu gösterir.

Açtıktan sonra, ekran boşsa, “Kopyala” düğmesine ve ardından yazıcının dokunmatik panel ekranında belirtilen “kurulum” düğmesine basın.

Ardından dokunmatik panelde “Kablosuz LAN kurulumu” seçeneğinin mevcut olup olmadığını kontrol edin ve ardından “Tamam” düğmesine tıklayın. Bundan sonra farklı modlar aramaya başlayacaktır.

Şimdi ekranda “Kablosuz LAN Standart Kurulumu” mesajı görüntülendiğinde, üzerine dokunun.

Bundan sonra, kurulum prosedürüne devam etmek için “Kablosuz kurulum” seçeneğini seçin.

Ardından dili, ülkeyi ve yazıcı modelini, yani Canon Pixma MX490’ı seçin.

Bundan sonra cihazı ve işletim sistemini seçin.

Şimdi sürücü dosyasını indirmek için klasörü seçin.

Ardından indirilen dosyayı çalıştırın ve kurulum prosedürünü çalıştırmak için “İleri” ye tıklayın.

Ardından, “Canon Yazıcı MX490 Yazıcı Bağlantısı” yöntemi olarak “Kablosuz LAN Bağlantı Yazıcısı” yöntemini seçin ve “Kablosuz Yönlendirici ile Bağlan” yöntemini seçin.

Yazılım, Canon Pixma MX490’ı kurmak için ağa bağlı yazıcıyı arayacağından, Canon yazıcının “AÇIK” olduğundan emin olun. İlk kez seçilmesi durumunda liste boş bırakılmalıdır.

Bundan sonra, “Kablosuz kurulum” menüsüne dokunun. Kurulum kılavuzu sistemde görüntülenecektir.

Not: Ağ bağlantısı kısa bir süre için devre dışı bırakılacak ve ardından tekrar bağlanacaktır.

Şimdi kurulum işlemi başlayacak. Bundan sonra, işleme başlamak için lisansı ve sözleşmeyi onaylayın. Bundan sonra, kurulum kurulduktan sonra “Tamamla” sekmesine dokunun.

Dolayısıyla, Canon Pixma MX490’ı manuel olarak kurma prosedürü, tüm bu adımlar uygulanarak başarıyla tamamlanır. Artık kullanıcı belgelerini kolayca yazdırabilir, fakslayabilir ve tarayabilir. Bununla birlikte, herhangi bir kullanıcı kurulum sürecinde takılırsa veya kurulum prosedürünü tamamlayamazsa, hepsinin Canon yazıcı uzmanlarından yardım istemeleri önerilir.

× Size nasıl yardımcı olabiliriz?