Mürekkep ve Toner Önerileri

Mürekkep ve Toner Önerileri

pendik-toner-dolum-yazici-tamiri-71

Yepyeni bir yazıcı ararken, işletmenizin uzun vadede onu çalıştırmaya gücünün yetip yetmeyeceğini anlamak çok önemlidir. Bir yazıcının bir oluşum maliyeti olmadığı, ancak onu kullanmak için gerekli olan sarf malzemeleri nedeniyle sürekli bir yatırım olduğu gerçeğini ihmal etmek kolaydır.

Yazıcı mürekkebi veya toner satın alırken, önce anlamanız gereken bazı eşyalar vardır, böylece nakit paranızın en önünü alır ve cihazınız için doğru sarf malzemelerini alırsınız.

Mürekkep kartuşları

Bir mürekkep püskürtmeli yazıcınız olduğunda, yapmanız gereken birincil şeylerden biri, mürekkep kartuşlarının kamuya açık özelliklerine bir göz atmaktır. bu size, bitmeden önce hangi sayıda çıktı vermeyi beklediğinize dair bir işaret sağlayabilir.

Kartuş maliyetini ve kapasitesini göz önünde bulundurarak, cihazınızla uyumlu en uygun fiyatlı yazıcı mürekkebini bulmayı umuyorsanız, sayfa başına değeri tahmin ederek kararınızı oluşturmayı kolaylaştırırsınız.

Kutulardaki kapasitenin, ticari genel ISO 247111 yönergeleri aracılığıyla oluşturulan yalnızca bir tahmin olduğunu hatırlamak önemlidir. Mürekkep yoğunluğu, bir zamanlar en önemli sorunun kartuşunuz tarafından kaç sayfa yazdırılabileceğidir.

Refil Print olarak, yazıcı üreticinizin kendi mürekkep kartuşlarının mağduriyetini savunuruz, böylece herhangi bir uyumluluk sorunuyla karşılaşmazsınız veya düşük kaliteli çıktılardan muzdarip olmazsınız.

Bir kartuşun kaç sayfa üreteceği, bazen geleneksel% 5’lik bir kapsamı desteklemektedir.

Tek renkli kartuşlar

En basit yazıcıların çoğu, tam bir renk spektrumu sağlamak için macenta, camgöbeği, sarı ve anahtara (siyah) benzer çeşitli tonlar kullanarak CMYK ölçeğini uygular.

Bazı yazıcılar tek renkli kartuşları destekler ve kullanıcıların, tam bir renk paleti üretmesi için yazıcınızı onaylayan tamamen farklı dört renge yatırım yapmasını gerektirir. Bu kartuş çeşitleri, harcanabilir atıkları ölçeklendirecekleri için büyük ölçüde kullanışlıdır ve bu da onları art arda çok düşük maliyetli hale getirir. Tekli kartuş bittiğinde, mürekkep israf edilmez.

Renkli kartuşları engelle

Çoğu durumda blok renkli kartuşları destekleyen yazıcılar, yalnızca 2 kartuşu destekleme kapasitesine sahiptir, bir ev siyah için ayrılmıştır ve bu nedenle cyan, macenta ve sarı için alternatiftir.

İkinci kartuş, renklerden yalnızca 1 tanesi tükendiğinde ve mürekkebin israf edilmesiyle sonuçlandığında değiştirmek ister.

Blok renkli kartuşlar, daha az değiştirme gerektiğinden, genellikle renkli baskılara ihtiyaç duymayan ev tipi yazıcılar için en önemli ekonomik sarf malzemelerinden biri olabilir.

Katı mürekkep

Katı mürekkepli bir yazıcının sahibiyseniz, mürekkep kartuşlarının bu cihazlar arasında yumuşadığını aklınızdan çıkarmayacaksınız, bu da baskı kalitesinin oldukça ayrıntılı olduğunu gösterir.

Bu kartuşlar çevre dostudur ve çok az depolama alanı gerektirir.

Toner kartuşları

Optik maser yazıcıların en önemli parçalarından biri, drum ünitesi ile birlikte çalışan toner kartuşlarıdır.

Kartuş, görüntü tamburlara yansıtılan her bir toner tozunu ve renklendirici maddeyi içerir ve uç sonucu görüntüsü yazıcı kağıdınıza kopyalanır.

Toner fiyat paketleri

Tıpkı tüm günlük şeyler gibi, toplu olarak alışveriş yapmak daha yüksek!

Renk paketlerinin kombinasyonu, zaman geçtikçe önemli tasarruflar sağlayacaktır.

Genellikle renkli baskıya ihtiyaç duyan tüketiciler, özellikle de tüm kartuşları akıllı bir şekilde uygularlarsa ve toneri en iyi durumda tutmak için her türlü saklama noktasını takip etmeyi garanti ederlerse, bu fiyat paketlerinden en çok kâr elde edeceklerdir.

XL kartuşlar

En esnek ve çok yönlü baskı modellerinden bazıları, XL kartuşları destekleme özelliğine sahiptir ve nihayetinde, kapasite fiyatı daha düşük olduğu için zaman içinde mürekkep fiyatlarını azaltabilir.

Bir üreticinin bakış açısından, daha az ambalaj, alıcıya hizmet etmek, bir XL kartuşa yatırım yaptıktan sonra zaman içinde nakit tasarrufu sağlayarak maliyetleri düşürebilir.

Çevrimiçi toner kartuşları veya yazıcı mürekkebi satın almaya çalışıyorsanız, ancak yine de bazı sorularınız varsa, tavsiye için Printerland’deki özel ekibimizi arayın.

× Size nasıl yardımcı olabiliriz?